USB Bellek Yazılım Uygulaması

Ücretlendirme

Firmamızdan sipariş edilen usb bellek ürünlerine yönelik yazılım uygulama hizmetlerinden ücret alınmamaktadır.

1. Veri Yükleme (Silinebilir)

Yüklenmesi istenen dosyalar USB bellek diski içine üretim aşamasında otomatik olarak yüklenir. USB Bellek kullanımında herhangi bir değişiklik olmaz. Kullanıcı USB belleği bilgisayarının USB girişine yerleştirdiğinde USB bellek diskine erişerek yüklenen dosyaları görebilir, çalıştırabilir veya silebilir. Dikkat edilmesi gereken hususlar:

 • Yüklenecek dosyalar USB bellek diski içerisinde herhangi bir klasör içinde bulundurulacak ise dosyalar bu şekilde firma yetkilimize ulaştırılmalı ya da klasör ismi bildirilmelidir.
 • Dosya yükleme işlemi ürünlerin fiziksel olarak üretimi sırasında gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla siparişi takiben yüklenecek dosyalar firmamıza iletilmelidir.

 

2. Silinemez Veri Yükleme

Yüklenmesi istenen dosyalar USB bellek diski içine üretim aşamasında otomatik olarak yüklenir. USB Bellek içerisinde iki adet disk oluşturulur. İlk diske silinemez veriler yüklenir. İkinci disk kullanım için boş bırakılır. Kullanıcı USB belleği bilgisayarının USB girişine yerleştirdiğinde iki adet disk görecektir. Silinemez verinin olduğu diskteki dosyalar görülebilir çalıştırılabilir ancak silinemez. Diğer disk tamamen boştur ve istenen dosyalar kopyalanıp, silinebilir. Dikkat edilmesi gereken hususlar:

 • Yüklenecek dosyalar USB bellek diski içerisinde herhangi bir klasör içinde bulundurulacak ise dosyalar bu şekilde firma yetkilimize ulaştırılmalı ya da klasör ismi bildirilmelidir.
 • Dosya yükleme işlemi ürünlerin fiziksel olarak üretimi sırasında gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla siparişi takiben yüklenecek dosyalar firmamıza iletilmelidir.

 

3. Otomatik Çalışan Uygulama Yükleme

Yüklenmesi istenen dosyalar USB bellek diski içine üretim aşamasında otomatik olarak yüklenir. USB Bellek içerisinde iki adet disk oluşturulur. İlk diske silinemez olarak otomatik çalışacak uygulama yüklenir. İkinci disk kullanım için boş bırakılır. Kullanıcı USB belleği bilgisayarının USB girişine yerleştirdiğinde aşağıdaki gibi bir diyalog penceresinde otomatik çalışma seçenekleri sunulur. 1   Kullanıcı “Always do this for software and games / … her zaman bunu yap..” kutucuğunu işaretleyip ilgili uygulamayı seçtiğinde; USB belleğin bir sonraki kullanımlarında uygulama herhangi bir teyit ekranı olmaksızın otomatik olarak açılacaktır.

4. USB Bellek Disk İsmi Değiştirme

2Bilgisayardaki diğer disklerde olduğu gibi usb bellek diskinin de ismi özelleştirilebilir. USB Bellek disk ismi firma, marka ya da istenen herhangi bir isim olarak değiştirilebilir. Aşağıda disk ismi “DOYUK” olarak değiştirilmiş bir usb bellek diskine ait ekran görüntüsü bulunmaktadır.

Disk İsminin Değiştirilemez Olarak Düzenlenmesi

Disk ismi değiştirme işleminde normal şartlarda sonradan disk ismi değiştirilebilmektedir. Değiştirilemez istenmesi halinde USB Bellek içerisinde iki adet disk meydana gelir. İlk diskin ismi talep ettiğiniz şekilde oluşturulur, kullanılamaz yalnız format atıldığında değiştirilebilir. İkinci disk ise kullanıcıya açık olup kullanıcı istediği değişikliği yapabilir. Disk isminin değiştirilemez olarak düzenlenmesi için özel bir yazılım çalışması yapmaktayız. Talebiniz bu yönde olursa lütfen sipariş aşamasında belirtiniz. Dikkat edilmesi gereken hususlar:

 • Disk ismi Türkçe karakter içeremez.
 • Disk ismi en fazla 11 karakter olabilir.
 • Format atılarak isim değiştirilebilir.
 • Disk ismi değiştirme işlemi ürünlerin fiziksel olarak üretimi sırasında gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla siparişi takiben belirlenen disk ismi firmamıza iletilmelidir.

5. USB Bellek Disk Ikonu Değiştirme

3Aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü şekilde usb bellek diskinin görünen resmi (ikonu) firma logosu ya da istediğiniz özel bir ikon ile değiştirilebilir. Dikkat edilmesi gereken hususlar:

 • Disk ikonu ico uzantılı resim dosyası kullanılarak değiştirilir.
 • Format atarak kullanıcı ikonu değiştirebilir.
 • Disk ikonu değiştirme işlemi ürünlerin fiziksel olarak üretimi sırasında gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla siparişi takiben belirlenen disk ikonu firmamıza iletilmelidir.

 

Disk İkonunun Değiştirilemez Olarak Düzenlenmesi

Değiştirilemez istenmesi halinde USB Bellek içerisinde iki adet disk meydana gelir. İlk diskin ikonu talep ettiğiniz şekilde oluşturulur ve kesinlikle bu disk format atılsa dahi kullanılamaz ,değiştirilemez. İkinci disk ise kullanıcıya açık olup kullanıcı istediği değişikliği yapabilir. Disk ikonun değiştirilemez olarak düzenlenmesi için özel bir yazılım çalışması yapmaktayız. Talebiniz bu yönde olursa lütfen sipariş aşamasında belirtiniz.

İletişim

ADRES
Onur Mah. 2. Hayıt Sokak
No:3/B Balçova İzmir
TELEFON
(0850) 433 2272
E-MAIL
info@abratanitim.com.tr

E-Bülten

Abra Tanıtım ve Matbaa Hizmetleri olarak hazırladığımız e-Bülten'e ücretsiz üye olmak için sadece e-mail adresinizi yazmanız yeterli

Ödeme Bilgileri

ABRA TANITIM
PAZ. TUR. TİC. LTD. ŞTİ.

GARANTİ BANKASI
Liman Şubesi - İZMİR
IBAN:
TR26 0006 2000 5460 0006 2997 10

Ödemenizi Kredi Kartı ya da
Mail Order İle Yapabilirsiniz